e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Планується ввести заборону на скорочення працівників передпенсійного віку

Планується ввести заборону на скорочення працівників передпенсійного вікуКомітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 5564 про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку.

Цим законопроектом пропонується доповнити частину другу цієї статті новим пунктом: до переліку категорій працівників, яким надається переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, додати категорії працівників, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що така зміна буде сприяти додатковим гарантіям захисту трудових прав літніх працівників у разі змін в організації виробництва і праці, посилення їх соціального захисту в період досягнення передпенсійного віку.

Також зазначається, що законодавством України передбачено соціальний захист осіб передпенсійного віку.

Так, частиною першою статті 14 Закону «Про зайнятість населення» було визначено ряд категорій осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, до яких також належать і особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося не більше 10 років.

Так, згідно частини четвертої статті 22 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», для осіб передпенсійного віку, за два роки до настання права на пенсію, майже вдвічі збільшена тривалість виплати допомоги по безробіттю. Однак, така допомога не може тривати понад 720 календарних днів.