e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Єдиний податок для ФОП другої групи пропонується зменшити

Єдиний податок для ФОП другої групи пропонується зменшитиЄдиний податок для другої групи фізичних осіб-підприємців пропонується рахувати не від мінімальної зарплати, а від прожиткового мінімуму, так як нинішні норми ставлять підприємців у нерівні умови.

У парламенті зареєстрований законопроект №6096 «Про внесення зміни до статті 293 Податкового кодексу України (щодо зміни фіксованої ставки єдиного податку для платників другої групи)».

Документом пропонується розраховувати податок для платників єдиного податку другої групи не від розміру мінімальної заробітної плати, а від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня звітного року.

У зв'язку з тим, що м. з.п. з 1 січня зросла до 3200 грн., то і підвищилися і ставки податків. Але, щодо платників першої групи були внесені зміни, і тепер вони сплачують податок у відсотках (фіксована ставка) від розміру прожиткового мінімуму, а не м. з.п..

У пояснювальній записці зазначається, що це ставить першу і другу групу в нерівні умови і є грубим порушенням принципів податкового законодавства.