e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

В Україні узаконили роботу приватних детективів

В Україні узаконили роботу приватних детективівВчора, 13 квітня, з техніко-юридичними правками Верховною Радою був прийнятий Закон «Про приватну детективну (розшукову) діяльності» (проект № 3726). Таким чином, була легалізована приватна детективна діяльність.

Згідно із Законом приватним детективом може стати громадянин України, який досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах або в органах досудового розслідування не менше трьох років. У початковій редакції проекту передбачалася обов'язкова юридична освіту, але цю вимогу виключили. Крім того, потенційному приватному детективу необхідно пройти відповідне навчання з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності та отримати свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю в Міністерстві юстиції.

Законом також встановлено:

  • види і правовий статус суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності;
  • процедура видачі свідоцтв;
  • види детективних послуг;
  • питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів;
  • процедура отримання дозволу на придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів та умови їх застосування;
  • здійснення контролю діяльності суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності.

Передбачено, що приватний детектив збирає і фіксує інформацію, займається пошуком предметів, майна, людей і тварин за замовленням громадян, юридичних осіб чи органів влади.

Очікується, що легалізація цього виду діяльності дозволить вивести її з тіні, поставивши під належний контроль держави.

Закон чекає на підпис президента України і набуде чинності через шість місяців з дня його опублікування.