e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Нацбанк знову пом'якшив валютні обмеження

Нацбанк знову пом'якшив валютні обмеженняЗ сьогоднішнього дня Нацбанк послабив обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню і вимоги до обов'язкового продажу надходжень в Україну в інвалюті.

Постановою №30 від 04.04.2017 р. Нацбанк вніс чергові зміни до постанови НБУ № 410 від 13.12.2016 р. «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України». Зміни набирають чинності сьогодні, 5 квітня 2017 року.

Як заявив регулятор, реалізувати черговий крок щодо лібералізації валютного регулювання дозволила сприятлива кон'юнктура на зовнішніх ринках і рішення МВФ про погодження третього перегляду програми співробітництва з Україною і виділення четвертого траншу фінансування.

Першою зміною стало пом'якшення вимог до обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті - відтепер юридичні особи повинні будуть продавати не 65%, а 50% валютних надходжень.

В НБУ пояснюють, що цей крок, перш за все, спрямований на подальше сприяння експортної діяльності українських підприємств, які мають потребу в імпорті для виробництва продукції, згодом реалізується за кордон. Це дозволить зменшити для таких підприємств курсові ризики і прискорити проведення зовнішньоторговельних операцій. В той же час це зменшення не призведе до скорочення пропозиції валюти на міжбанківському ринку, адже сьогодні підприємства добровільно продають набагато більше валютної надходжень, ніж зобов'язані - понад 90%.

Другим кроком стала істотна зміна обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню - досі населення мало можливість купувати валюту на суму не більше 12 тис. гривень в еквіваленті на одну особу в день. З сьогоднішнього дня Нацбанк підвищив цю максимальну суму до 150 тис. гривень (тобто прирівняв її до суму, понад якої фінансові операції з готівкою підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу).

Такий крок, на думку Нацбанку, допоможе збільшити глибину і ліквідність офіційного готівкового валютного ринку.