e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Запропоновано обмежити терміни підготовки постанов господарськими судами

Запропоновано обмежити терміни підготовки постанов господарськими судамиДепутати мають намір зобов'язати господарські суди складати повний текст постанов за три дні.

У Господарському процесуальному кодексі передбачено, що якщо господарський спір не вирішується по суті, господарський суд виносить ухвалу. Крім цього постанова виноситься щодо накладення арешту на майно або зняття з нього арешту у разі визнання недійсним кредитного договору, в якому виконання зобов'язання позичальника забезпечено заставою майна, а також у разі визнання недійсним договору застави, яким забезпечується виконання позичальником своїх зобов'язань за кредитним договором.

Подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду протягом п'яти днів з дня його оголошення. Але в парламенті відзначають, що на практиці суди не підписують повне рішення в межах строку оскарження.

Для вирішення даної ситуації був підготовлений законопроект №6080 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (щодо складання повної ухвали)». Документом запропоновано зобов'язати господарський суд повідомляти про те, коли буде складено повне рішення, у разі проголошення у судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частин рішення. Повну постанову при цьому повинно бути складено у строк не більше трьох днів з дня проголошення вступної і резолютивної частини ухвали.