e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 68 735 22 67

Запропоновано обмежити терміни підготовки постанов господарськими судами

Запропоновано обмежити терміни підготовки постанов господарськими судамиДепутати мають намір зобов'язати господарські суди складати повний текст постанов за три дні.

У Господарському процесуальному кодексі передбачено, що якщо господарський спір не вирішується по суті, господарський суд виносить ухвалу. Крім цього постанова виноситься щодо накладення арешту на майно або зняття з нього арешту у разі визнання недійсним кредитного договору, в якому виконання зобов'язання позичальника забезпечено заставою майна, а також у разі визнання недійсним договору застави, яким забезпечується виконання позичальником своїх зобов'язань за кредитним договором.

Подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду протягом п'яти днів з дня його оголошення. Але в парламенті відзначають, що на практиці суди не підписують повне рішення в межах строку оскарження.

Для вирішення даної ситуації був підготовлений законопроект №6080 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (щодо складання повної ухвали)». Документом запропоновано зобов'язати господарський суд повідомляти про те, коли буде складено повне рішення, у разі проголошення у судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частин рішення. Повну постанову при цьому повинно бути складено у строк не більше трьох днів з дня проголошення вступної і резолютивної частини ухвали.