e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

ВР запропонувала дозволити родичам потерпілого представляти його інтереси в суді

ВР запропонувала дозволити родичам потерпілого представляти його інтереси в судіКомітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності пропонує прийняти за основу Законопроект № 4499 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо посилення захисту прав потерпілого)».

Згідно з чинним КПК, особи які є близькими родичами або членами сім'ї потерпілого не можуть брати участь у кримінальному провадженні, як його представники. У Верховній Раді вважають, що ця норма порушує права потерпілого.

Законопроектом запропоновано виключити норму, яка позбавляє особу права брати участі в кримінальному провадженні як представника, у разі, якщо він є близьким родичем чи членом сім'ї потерпілого.

У пояснювальній записці говориться, що: «Позбавлення права потерпілого на представника, який є близьким родичем чи членом сім'ї потерпілого, позбавляє його (потерпілого) права не належний захист і відстоювання своїх інтересів, тим більше, якщо потерпілий є неповнолітньою особою».

У законопроекті запропоновано дозволити виступати в якості захисту або представника і родичам обвинуваченого чи відповідача.

Ініціатори документа переконані, що чинна редакція статті 78 Кримінального процесуального кодексу потребує вдосконалення з-за прямого порушення права потерпілого, а саме позбавлення його права на представника.