e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Україна перейде на електронні трудові книжки

Україна перейде на електронні трудові книжкиПенсійний фонд планує ввести електронні трудові книжки у другій половині цього року. Пілотний запуск очікується восени, а поки сервіс знаходиться в розробці.

Також чиновники планують повністю закінчити оцифрування паперових носіїв. У Пенсійному фонді вважають, що таке нововведення дозволить пенсіонерам звертатися в органи соцзахисту незалежно від місця реєстрації.

Крім того, електронну трудову книжку планують об'єднати з Реєстром застрахованих осіб, в який внесуть дані про посади працівника. Це дозволить точно визначати трудовий стаж коли це буде потрібно. В результаті інтеграції, функціонал трудової книжки буде повністю виконуватися базою даних.

Проте паперові трудові книжки потрібно зберегти тим особам, чий трудовий стаж розпочався до 2000 року, для того щоб мати можливість підтвердити тривалість роботи.