e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Президент підписав закон, що спрощує оподаткування спадщини

Президент підписав закон спрощує оподаткування спадщиниСпадкоємців другого ступеня споріднення звільнили від сплати ПДФО на вартість спадщини.

Зміни внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини», яким спрощується оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, підписаного Президентом України Петром Порошенком.

Відповідно до Закону, від оподаткування податком на доходи фізичних осіб звільняється вартість спадщини, що від спадкодавця отримали члени його сім'ї другого ступеня споріднення: рідні брати і сестри, бабусі і дідусі, а також онуки.

У попередній редакції Податкового кодексу було передбачено звільнення від оподаткування тільки першого ступеня споріднення спадкодавця.

Також спадкоємцям першого та другого ступеня споріднення більше не потрібно проводити оцінку успадкованих об'єктів спадщини для цілей оподаткування.

Закон набирає чинності з моменту офіційного опублікування та поширюється на все майно, отримане у спадщину чи дарунок з 1 січня 2017 року. При цьому, для всіх інших спадкоємців податок залишається незмінним - 5%.

Законом вносяться зміни і щодо подарунків. Тепер доходи, отримані в дар від юридичної особи або ФОП, оподатковуються на загальних підставах як додаткове благо.