e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Планується штрафувати чиновників за вимогу печатки на документі

Планується штрафувати чиновників за вимогу печатки на документіДо другого читання підготовлено проект закону № 4194 «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями», яким пропонується остаточно вилучити із законодавства норми, що регулюють використання печаток.

Документом запропоновано повністю виключити із законодавства вимогу про обов'язкове використання печаток, а також присікти можливість визнання контракту недійсним у зв'язку з відсутністю відбитка печатки.

Зокрема, законопроект пропонує прибрати необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб'єктів господарювання з держорганами та встановити адміністративну відповідальність за вимогу про наявності відбитка печатки на документі з боку чиновників.

У пояснювальній записці говориться, що не дивлячись на прийняті зміни до Господарського кодексу щодо добровільного використання печаток, ряд законів, що містять відповідну вимогу все ще в силі. Ці норми прив'язують необхідність використання печатки в залежність від її наявності. Із-за виниклої ситуації виникає проблема - яким чином суб'єкти господарювання можуть дізнатися про те, чи повинен їхній контрагент використовувати печатку.