e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Що нам коштує будинок побудувати: пакет необхідних документів

Що нам коштує будинок побудувати: пакет необхідних документівПобудувати власний будинок за особистим проектом «для душі і на роки» - насправді, є цілою епопей. І мова не тільки про саме будівництво але і про процес введення будинку в експлуатацію.

Для того щоб просто почати будувати будинок на своїй ділянці, вже відразу потрібно мати пакет дозвільних документів. І хоч більшість залишають отримання документів на закінчення будівництва, іноді це виходить дуже проблематичним і вирішується тільки за допомогою юристів.

Кількість необхідних документів безпосередньо залежить від того, де ви будете будувати свій будинок. Саме основне, що повинно бути - це паспорт, код, свідоцтво про право власності на земельну ділянку, проект будинку і планування самої ділянки.

Плануванням вашого будинку понад 300 кв. м. буде займатися проектна організація або сертифікований архітектор, у якого в обов'язковому порядку повинна бути державна ліцензія, яка надає право на ведення таких робіт, інакше проект буде вважатися недійсним. Але якщо будинок до 300 кв. м, то можна обійтися без проекту. І дуже важливо не забути вказати всі додаткові споруди, які будуть розміщуватися на ділянці: гараж, сарай, літня кухня, гостьовий будиночок тощо.

Додатково, при будівництві будинку понад 300 кв. м. вам знадобиться провести топографічне дослідження ділянки, на основі чого і буде виданий звіт про дослідження, який необхідний для отримання дозволу на початок будівництва.

Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» - це основний нормативний документ, що регулює відносини в сфері будівництва. Таким чином, ваш план дій на отримання дозвільної документації на будівництво або реконструкцію виглядає так:

1. Зробити проект або розробити ескізний проект у разі необхідності (будинок більше 300 кв. м.)
2. Оформити будівельний паспорт при будівництві більше 300 кв. м. та містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки у відділі архітектури та містобудування.
3. Повідомити Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю про те, що ви збираєтеся розпочати будівельні роботи.

Після цього ви отримаєте декларацію про початок проведення будівельних робіт.

І якою б не була спокуса відкласти оформлення колодязя або свердловини на потім, краще зробити це відразу, інакше можуть виникнути проблеми при введенні будинку в експлуатацію.

Після завершення будівництва (є двері, вікна, дах, огорожа і внутрішня обробка), власник подає ще декларацію про готовність об'єкта до експлуатації. Та протягом 14 робочих днів отримує свідоцтво на право власності. Але перед цим варто подбати про техпаспорт.

Так, побудувати будинок і ввести його в експлуатацію, не так просто. Але пам'ятайте, що ви завжди можете звернутися за допомогою в будь-якому питанні до профільних фахівців.