e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Як забрати свої гроші з «неплатоспроможного» банку

Як забрати свої гроші з «лопнув» банку«Зберігайте гроші в ощадних касах» - порада, звичайно, хороша, але, як показала практика, не завжди надійна. Протягом 2014 року збанкрутувало більше 24 банків, серед яких були як маловідомі банки, так і ті, які пережили фінансову кризу 2008 року.

Що робити вкладникам, які мали депозити в банках, «який наказав довго жити»? Фонд гарантування вкладів, на який багато хто сподіваються - не гумовий і може відшкодувати лише до 200 тис. грн. А якщо сума більше? Вірити і чекати, що з'явиться добрий дядько, який викупить банк, можна дуже довго.
Коли ходити з транспарантами під банком – не варіант, можна поступити інакше, щоб повернути свої гроші, наприклад, ініціювати ліквідацію.

Почати ліквідацію банку може як Нацбанк, так і звичайні вкладники. Якщо Нацбанк не поспішає, то пересічний вкладник може звернутися в суд з позовом і доказами, що банк є неплатоспроможним. Якщо банк все ще функціонує і необґрунтовано оголошує про заморожування вкладів, іноді буває достатньо написати заяву на ім'я Голови правління банку, з проханням пояснити, на якій підставі не видають кошти з депозиту.

Але найчастіше, Нацбанк першим оголошує банк банкрутом і розпочинає процес ліквідації, який триває до 3х років, але цей термін може бути продовжений ще на 2 роки. На жаль, навіть це не гарантує повернення вкладів, так як у банку може виявитися недостатньо коштів, щоб розрахуватися з усіма кредиторами. У першу чергу, гроші повертаються співробітникам банку та оплачуються витрати, пов'язані з ліквідацією.

Тому ще на етапі введення тимчасової адміністрації, необхідно обов'язково контролювати процес формування списків кредиторів. Звичайно, рідко буває так, що когось «втрачають», але тим не менш. Якщо порушується справа про банкрутство, у кредиторів є 30 днів з моменту публікації оголошення в «Урядовому кур'єрі». Якщо кредитор не заявляє про свої вимоги в зазначений термін борг банку перед ним вважається погашеним.

Підводячи підсумок. Якщо Ваш банк визнаний банкрутом, Ви можете розраховувати до 200 тис. гривень. Але з іншого боку, немає гарантії, що у Фонду гарантування вкладів вистачить можливості задовольнити всі запити вкладників особливо великих банків, і не почнеться такий же довгий процес, як з банком «Газпром».