e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Як іноземцю стати українцем: отримання ВНЖ

Як іноземцю стати українцем: отримання ВНЖУ багатьох є родичі або друзі за кордоном, які хочуть переїхати в Україну. Хтось для возз'єднання з родиною, хтось для роботи. Причини можуть бути зовсім різними.

Українським законодавством передбачена можливість перебування на території України за допомогою отримання посвідки на проживання (ВНЖ). Це може бути як тимчасовий вид на проживання, так і постійний вид на проживання.

Тимчасовий вид на проживання передбачає можливість довгострокового перебування країні та право на це надається таким особам з метою:

• працевлаштування;
• возз'єднання з чоловіком-громадянином України;
• возз'єднання з сім'єю (чоловіком або дітьми), у яких є тимчасовий вид на проживання;
• реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
• роботи в релігійних організаціях;
• роботи у філіях або представництвах іноземних компаній, банків або організацій;
• ведення наукової, освітньої, добровольчої або культурної діяльності;
• роботи кореспондентом іноземних засобів масової інформації;
• навчання у навчальних закладах;
• іноземці, які після закінчення максимального терміну перебування у пунктах тимчасового перебування, які незаконно перебувають в країні, подали прохання про надання виду на проживання.

Тимчасовий ВНЖ надається в термін від 10 днів і для його отримання знадобиться пакет документів, що включає в себе іноземний паспорт і документи, які підтверджують підставу для отримання тимчасового ВНЖ і те, що є житло, у якому іноземний громадянин має право на реєстрацію та проживання.

Результатом буде отримання виду на проживання, яке необхідно продовжувати щороку. І варто врахувати, що тимчасовий ВНЖ прив'язаний до обставин, згідно з якими він був отриманий. Якщо такі обставини припиняються (звільнили, відрахували, розлучилися), то і тимчасовий ВНЖ відразу втрачає свою силу.

У чому полягають переваги тимчасового ВНЖ?

Іноземець залишається громадянином своєї країни, при цьому має можливість жити на території України, не виїжджаючи кожні 90 днів. Ну і як бонус – при тимчасовому ВНЖ можна отримати кредит в українському банку, наприклад, на квартиру.

Постійний вид на проживання в Україні найчастіше хочуть отримати громадяни Молдови, Росії, Білорусі або більш далеких країн, таких як Туреччина, В'єтнам або Китай. Якщо розмірковувати на тему, кому простіше отримати громадянство, то відповідь дуже умовна. Найчастіше іммігрують за родинними зв'язками, тому громадянам країн, що раніше входили в СРСР, простіше знайти родинні зв'язки.

Умовно претендентів на отримання постійного ВНЖ з дозволом на імміграцію можна розділити на 2 групи:

• Перша група – це особи, які проходять в імміграційну квоту. До них належать відомі діячі культури або науки, або ті, хто інвестував в економіку України понад 100 тисяч доларів. Але можна обійтися і наявністю українських родичів, за типом брата або сестри, бабусі або дідусі, онука чи онуки. Ну і більш прямі родинні зв'язки – батьки або дружини. Отримати постійний ВНЖ можуть також біженці або жертви торгівлі людьми по закінченню трьох років.
• До другої групи належать особи, які мають право на набуття громадянства за територіальним походженням, є піклувальниками громадян України або закордонних українців. І окремо стоять особи, які представляють державний інтерес для нашої країни.

Якщо іноземний громадянин перебуває в Україні, він отримує дозвіл на імміграцію паралельно з постійним ВНЖ.

Підводячи підсумок. Тим, хто хоче стати українцем, необхідно зібрати всі документи, здати їх в міграційну службу, почекати і ось він – вид на проживання.