e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Як отримати будівельну ліцензію

Як отримати будівельну ліцензіюБудинок починається з фундаменту, а будівельний бізнес ліцензії, що надає право на будівельні роботи. Тому, якщо ви плануєте побудувати щось серйозніше, ніж власний особняк з прибудинковою доріжкою, вам потрібна будівельна ліцензія.

Будівельна ліцензія – це дозвіл на будівельні або монтажні види робіт, будівництво різних транспортних споруд, або монтаж зовнішніх або внутрішніх інженерних систем.

Але не варто думати, що це звичайний «папірець», який можна отримати за кілька днів, зібравши пакет потрібних документів за типом ксерокса паспорта. Вам доведеться обзавестися офісом, професійними будівельниками на чолі з інженерами, документами щодо якості робіт, а також будівельним обладнанням та технікою. Або, простіше кажучи, під кожний вид будівельних робіт, на який вам потрібна ліцензія, вам потрібні кваліфіковані фахівці, працівники та техніка. Ви можете орендувати техніку, взяти найманих працівників, але головний інженер обов'язково повинен бути в штаті.

І ще, вам потрібно бути готовим до того, що комісія вимагатиме підтвердити вашу будівельну діяльність. А це - всі договори і трудові книжки персоналу. Успіх отримання ліцензії на 99% залежить від того, які ви надасте документи на розгляд комісії. І, більше того, що саме в них буде написано. Перевірятися буде кожна кома, і ви на власному досвіді познайомитеся з поняттям істинної бюрократії.

Ну а сама ліцензія дасть вам право на ведення певних видів будівельних робіт, а точніше тих, що ви перерахували при подачі заявки. І ви маєте право виконувати ці роботи. Якщо за ліцензією звертається ФОП, ліцензія буде видана тільки на ті роботи, які відповідають освіти (диплому) підприємця. Тому якщо хочете робити все і відразу, треба бути юридичною особою.

Варто врахувати, що у разі позитивної відповіді від Ліцензійної Комісії, ви не отримаєте дозвільний документ в той же момент, а доведеться почекати пару тижнів, поки її завізує уповноважена особа з ДАБК.

Будівельна ліцензія видається на 3 роки, але якщо ви її продовжуєте - на 5 років, так як ви вже користуєтеся, в своєму роді, довірою. За фактом, у вас буде стандартний кольоровий бланк з додатком, в якому міститися види дозволених будівельних робіт. Сьогодні питанням будівельних ліцензій займається ДАБК, який незабаром планують реорганізувати, а за яким принципом вона буде працювати, поки не відомо.

У висновку хочеться сказати, що отримання будівельної ліцензії – це своєрідний марафон, під час якого ви будете збирати всі документи, працевлаштовувати працівників, купувати якісну будівельну техніку з паспортами і саме захоплююче – це спілкування з офіційними особами різних рангів. Так що вибирайте вільний час у своєму графіку і запасайтеся терпінням.