e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Наскільки хороший ваш штатний юрист і скільки він вам обходиться?

 Наскільки хороший ваш штатний юрист і скільки він вам обходиться?Всі ми знаємо, які обов'язки у юриста, і для чого він потрібен в штаті компанії. Перевірка та складання договорів, написання листів контрагентам та інші вузькоспеціалізовані обов'язки. Якщо питання не вимагають глибоких юридичних знань, то таку роботу можна довірити або бухгалтеру, або секретару. Але з юристом якось спокійніше, не так?

Давайте розглянемо, хто такий штатний юрист.

Більшість юристів є спеціалістами у певній галузі права. Наприклад, у цивільному, фінансовому, інвестиційному або господарському. Сфер насправді багато. Будь-який юрист має вищу юридичну освіту, хороший – другу економічну, найкращий – і те, і інше плюс досвід ведення бізнесу.

Платять юристам від 3-х до 6-и тисяч гривень, але є невелика заковика – хороші і кращі фахівці чомусь не хочуть працювати за таку зарплату, а ось вчорашні випускники Вузів – із задоволенням. Можна виростити свого юриста, всьому його навчити і розвинути практично до кращого. Недоліки:
1) Якщо ви не піднімите йому зарплату у відповідності з виконуваними обов'язками, він весь такий розумний піде до більш лояльного у фінансовому плані роботодавцю.
2) Наскільки сильна ваша репутація і міцний грошовий тил, що ви можете собі дозволити допущення помилок недосвідченим юристом?
3) У вас має бути вільний час, і ви самі повинні розбиратися в необхідній сфері права. Дуже багато вільного часу. І бажано знати кілька кодексів напам'ять.

Ще один момент – одного юриста вам не вистачить. Навіть кращий юрист не може знати абсолютно все. Подивитися або порадитися у разі виникнення нової ситуації – не варіант, так як успішне вирішення можливе тільки при наявності багаторічного практичного досвіду. А ось кілька юристів цілком впораються. Але, в умовах нинішньої економічної ситуації, Ви, напевно, не дуже хочете створювати такий великий юридичний відділ.

Крім зарплати кожному юристові потрібно придбати стіл, стілець, комп'ютер, спеціалізовані видання і програми, папки, папір, скріпки і як там у Самуїла Маршака «картину, корзину, картонку і маленьку собачку». Додаємо офіційне оформлення, оплачувана відпустка і отримуємо суму, за яку ви можете поїхати відпочивати в екзотичну країну в свою власну відпустку.

І скільки не плати працівнику, він все одно захоче більше. Це нормально, між іншим. А ось ненормально, якщо незадоволений фінансово співробітник вдасться до крадіжки або піде до конкурентів з комерційною таємницею під пахвою. Штатні співробітники вони такі – непостійні. І не особливо дисципліновані. Ви ж директор, а не вони. Навіщо переробляти?

Якщо вам потрібні юридичні послуги на періодичній основі, а не на постійній, наприклад, тільки при здійсненні операцій раз в тиждень, то штатний юрист економічно недоцільний. Його, звичайно, можна навантажити супутньої роботою, але користі мало буде.

Добре, плавно підходимо до питання, що ж робити? Завдання: кілька кращих юристів, які розбираються у всіх галузях права, за них не треба нести офісні витрати, можна звертатися періодично, платити трохи, і яким (найголовніше) можна довіряти.

Відповідь: юридичний аутсорсинг.

Ключові фахівці юридичної компанії, яка надає супровід бізнесу, такі ж власники бізнесу, як і ви. Тому для них важлива ваша довіра як клієнта. Ви наймаєте штат кращих юристів, до яких ви можете звертатися з будь-якого питання або віддавати на аутсорсинг ведення основних щомісячних юридичних питань.

У юридичній компанії-аутсорсера досвід ведення однотипних справ, які вони щодня виконують для різних клієнтів. Автоматично виключаються помилки, які може зробити не такий досвідчений юрист.

Вартість аутсорсингових послуг, як не рахувати, з якого боку не подивитися - вийде в 1.5-2 рази дешевше, ніж утримувати в штаті високопрофесійного фахівця. Хоча б через те, що зменшується оподатковувана база.
І, напевно, найважливіше – це розуміння того, що юридична компанія стає вашим партнером. Надійним партнером з хорошим досвідом і зв'язками. І ви отримаєте доступ до їхніх ресурсів.

Юридичний аутсорсинг – поняття для українських підприємців все ще нове, незважаючи на те, що багато компаній вже 10 років користуються такими послугами. Можливо, такий вже наш менталітет. Але ніколи не пізно почати заздалегідь будувати плани, прораховувати ризики і розробляти стратегії по грамотній взаємодії з перевіряючими органами.