e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Як придбати нерухомість без «скелета в шафі»

Як придбати нерухомість без «скелета в шафі»Інвестиції в нерухомість – найбільш довгострокові і фінансово затратні. Але що, якщо мова йде про покупку житла і віддаються останні фінанси? Це, здається, що все так просто: прийшов, побачив квартиру, сподобалася – купив. Є десятки шахрайських способів, які Вам допоможуть розлучитися з грошима. Відбувається цілком зрозуміло – де крутяться великі гроші, там крутяться і аферисти.

Все починається з завдатку

Якщо Ви уважно прочитаєте договір з агентством нерухомості, то побачите, що ріелтори Вам надають виключно інформаційні послуги. Але мова не про це. При підписанні договору на завдаток, зверніть увагу, що в деяких агентствах пишуть, що якщо угода не відбудеться з їх вини, то завдаток повністю повертається до покупця. Насправді, завдаток повинен повертатися в двократному розмірі. Причому, з Вашого боку теж.

Від ріелторів також важко добитися написання слова «завдаток», вони воліють використовувати «аванс». Для тих, хто не розбирається в цих двох поняттях, уточнимо, що аванс, на відміну від завдатку, можуть не повернути.

Ризики економії

При купівлі/продажу квартири необхідно сплатити 1% від вартості житла в Пенсійний фонд, 1% Держмита, 5% податок на доходи фіз. осіб і близько 2500 грн нотаріусу за оформлення угоди. Держмито і податок на доходи фізичних осіб повинен сплачувати продавець, але зазвичай, сторони домовляються і ці витрати розподіляють між собою. Податок 5% сплачується тільки в тому випадку, якщо житлова нерухомість перебуває у власності менше 3-х років і це не перший продаж за рік. В іншому випадку платити не потрібно. Але якщо це нежитлова нерухомість, то 5% необхідно сплатити в будь-якому випадку.

Якщо вам пропонують заощадити і прописати в договорі купівлі-продажу занижену вартість, щоб заощадити на податках, пам'ятайте, що ви дієте на свій страх і ризик. У разі розірвання угоди, ви можете не повернути всю суму.

Але ось при виборі оцінювача, не поспішайте. Вартість послуги варіюється, і ви цілком можете знайти за прийнятну ціну.

Перевірка агентства нерухомості

Великою помилкою є думка, що якщо Ви звертаєтеся в агентство нерухомості, то все пройде гладко і без проблем. Це абсолютно не так. Якщо Ви працюєте з агентством, обов'язково перевірити у них наявність реєстраційних документів. Запам'ятайте або запишіть, ким вони видані і дійсні на сьогоднішній день. Відомо дуже багато фірм-одноденок, які проводили незаконні операції, а потім зникали. Краще відразу звертатися в ріелторські компанії, у яких є багато філій, а якщо вподобана квартира представлена в маленькому невідомому агентстві, то краще все перевірити.

Перевірка житла

Зазвичай перед продажем квартири, продавець виписує всіх мешканців і збирає довідки з Жеку про відсутність заборгованостей. Але Ви можете купити квартиру, не здогадуючись, що в ній ще хтось прописаний. Наприклад, громадяни, які тимчасово зняті з реєстрації (військові). Якщо в квартирі прописаний неповнолітній або недієздатний, для того щоб їх виписати, знадобиться згода органів опіки та піклування, що теж має свої юридичні нюанси. Щоб уникнути подібних сюрпризів, краще перевірити всі довідки, які надає продавець.

Також важливо з'ясувати сімейне становище продавця нерухомості та дізнатися, чи має право чоловік/дружина на квартиру. Чоловік зобов'язаний дати дозвіл на продаж або купівлю. А якщо продавець продає квартиру згідно довіреності, її необхідно перевірити на справжність і правильність оформлення.

Якщо момент реєстрації ретельно не перевірити, то потім виписати попередніх мешканців буде вельми проблематично і можливо тільки за рішенням суду.

Нотаріус

Бажано оформляти угоду у добре зарекомендованого нотаріуса або за допомогою якого оформляли угоду ваші знайомі. Нотаріус повинен уважно перевірити всі документи і не допустити ніяких помилок. І якщо не вийде знайти нотаріуса за рекомендацією, будьте готові більш уважно вичитувати всі документи.

Квартири від забудовника

Окрема історія із забудовниками. Якщо не заглиблюватися в тему недобудови, то хочеться сказати про тих, хто пропонує брати участь у пайовому будівництві. Шахрайська схема виглядає наступним чином: ви платите одній фірмі, вона переводить гроші в іншу, а та, в свою чергу, тієї, яка безпосередньо будує будинок. Потім фірми розривають між собою договір, а крайнім і без грошей, і без квартири залишається покупець-інвестор. Забудовник пояснює, що договори особисто з інвестором у нього не було, тому квартиру він не отримає. Розібратися в такій схемі практично неможливо, тому купувати квартиру в новобудові потрібно дуже уважно і з найбільш прозорою системою укладення договору пайової участі.

Купувати квартиру, підозрюючи всіх і нікому не довіряючи – це, звичайно, вірна стратегія, але аж надто важка. Якщо Ви хочете купити квартиру без скелета в шафі за типом наявності арештів, судових рішень або спору спадкоємців, доведеться налаштуватися на ретельну перевірку з юридичної точки зору кожної довідки. До чого ще можна віднести і перевірку чистоти попередньої угоди. При скасування попередньої угоди і Ваша буде вважатися дійсною. І буде досить проблематично повернути свої гроші назад.