e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Як змусити страхову компанію заплатити за збитки у воєнний час

Як змусити страхову компанію заплатити за збитки у воєнний часВи знаєте, на яку суму було знищено майно в зоні АТО? Точну суму назвати не можна, але страховики вже відшкодували понад 12 млн. грн і готові збільшити цю суму до 300 млн. грн.

Коли йде масове руйнування будинків, машин і іншої приватної власності в ході військових дій, абсолютно логічно, що страхові компанії не горять бажанням нести матеріальну відповідальність.

Та навіть, незважаючи на періодичні виплати, страхувальники отримують систематичні відмови з рядом причин, з яких найчастіша – це «форс-мажорні обставини». Але насправді український уряд не визнає офіційно наявності війни, а в договорі страхування явно не сказано, що АТО – це форс-мажор. Тому Ви можете сміливо звертатися з позовом до суду на страхову компанію.

Проблема невиплат криється не тільки в цьому. Ще один аргумент – це те, що досить проблематично виконати інші правила договору страхування, як наприклад, зафіксувати псування майна правоохоронними органами. А де взяти ці самі органи в такий час? Вийти з ситуації просто: достатньо просто викликати міліцію, а от приїдуть вони чи ні для зафіксування шкоди – це вже не Ваш головний біль.

Також важко повідомити страхову компанію про факт шкоди. За своєчасністю дуже строго стежать, так як це теж дасть можливість не виплачувати страховку. Якщо Ви фізично не можете з'явитися в офісі страховика, необхідно відправити рекомендований лист з повідомленням. Це вважається офіційним повідомленням про настання страхової події.

Більше того, Ви навіть можете не дочекатися експерта від страхової компанії для оцінки розміру шкоди, наприклад, при пошкодженні машини. «Ситуація самі розумієте яка, потім розберемося». А ось розібратися потім не вийде. Якщо немає акту від експерта, то відповідно визначити шкоду неможливо і страховка не оплачується. Потрапивши в таку ситуацію, викликайте евакуатор і транспортуйте машину в безпечне місце на збереження до приїзду експерта. Більш того, по ОСАГО, якщо експерт не оцінює збитки протягом 10 днів, Ви має право викликати незалежного експерта, а страховик зобов'язаний покрити витрати на проведення експертизи. Трохи інша ситуація з пошкодженням нерухомості, так як кожна страхова компанія прописує свої умови. Тому в таких випадках необхідно ретельно вивчити договір.

При цьому страховим компаніям теж доводиться не просто. Експерту необхідно довести, що причиною пошкодження майна стали саме форс-мажорні військові або терористичні дії. Особливо, якщо Ви звернетеся зі спокійним виразом без драматизму: «Прийшов. Побачив. Вкрадено/поламано/підірвано. Викликав міліцію».

Ми настійно рекомендуємо Вам уважно перечитати договір страхування, щоб потім можна було відстояти своє право на отримання компенсації. Якщо Ви не можете самостійно розібратися в юридичних нюансах договору, зверніться за допомогою до юриста. І бажано це зробити до того, як щось станеться, щоб діяти правильно.

Крім суду, поскаржитися на страхову компанію можна:

  • Подача скарги в канцелярію Держфінпослуг в Києві http://nfp.gov.ua, тел. (044) 234-02-24
  • Асоціації страхувальників України http://insurhelp.org.ua/
  • Товариство захисту прав споживачів http://www.dsiu.gov.ua/, тел. 0-800-507-309
  • Генеральна Прокуратура України http://www.gp.gov.ua але краще спочатку в районну, список яких тут http://www.gp.gov.ua/regions_www.html