e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Реєстрація фізичної особи-підприємця в Одесі

Реєстрація фізичної особи-підприємця в ОдесіОдне з конституційних прав людини – є право на здійснення підприємницької діяльності (ст. 42 Конституції України).

Здійснювати підприємницьку діяльність може будь-яка фізична особа (громадянин України або іноземець), яка досягла 18 років, тобто повноліття.

Законодавчо передбачені категорії осіб, які не можуть займатися підприємництвом:

1. Державні службовці (включаючи військовослужбовців, які перебувають на строчній службі);

2. Народні депутати;

3. Працівники органів прокуратури, СБУ, МВС, судів та інших урядових органів;

4. Особи, яким здійснювати певні види діяльності заборонено рішенням суду.

Отже, перше, з чим потрібно визначитися при реєстрації ФОП – це вибір виду підприємницької діяльності, тобто те, чим Ви хочете займатися.

Допоможе Вам у цьому класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД), який можна знайти в інтернеті (http://minfin.com.ua/taxes/-/normdoc/kved2010.html).

Необхідно вибрати один основний вид діяльності і 4-5 додаткових.

Другий етап – це державна реєстрація фізичної особи-підприємця.
Процедура реєстрації чітко прописана в Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Отже, для проведення державної реєстрації ФОП особа, яка хоче стати підприємцем за місцем прописки подає державному реєстратору такі документи:

  1. Заповнену реєстраційну форму на проведення реєстрації фізичної особи-підприємця № 10 (скачати можна тут: http://www.drsu.gov.ua/file/12844).
  2. Копію ідентифікаційного коду або копію паспорта з відміткою про відмову від нього.
  3. Квитанцію з банку, що підтверджує внесення реєстраційного збору за державну реєстрацію – 34 грн.
  4. Довіреність (якщо документи на реєстрацію подає уповноважена особа).

Якщо Ви хочете стати платником ПДВ або перейти на спрощену систему оподаткування, то разом з вищезазначеними документами Ви можете подати реєстратору заявку платника ПДВ (скачати тут: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/file/text/22/f417837n475.doc) і/або заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (скачати тут: http://www.minfin.gov.ua/file/link/316256/file/Zayava-dod1-vypravlennia.doc).

Документи, які подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається поштовим відправленням) заявнику з відміткою про дату надходження документів.

За відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації фізичної особи - підприємця державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця є датою державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

Строк державної реєстрації фізичної особи - підприємця не перевищує двох-трьох робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

Цей термін залежить від органів статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України, які ставлять на облік фізичної особи як підприємця.

Таким чином, реєстрація фізичної особи-підприємця значно спростилася. Тепер не потрібно після реєстрації ходить по податковим, пенсійним фондам і т. д. для постановки на облік. Зараз це все робиться в електронному варіанті державним реєстратором.

Після всіх необхідних дій державним реєстратором видається заявнику виписка з Єдиного державного реєстру (раніше було свідоцтво), що і є підтвердженням реєстрації.

Юрист ЮК «Хільман і Партнери»
Катерина Худенко