e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Загубилися установчі документи підприємства. Що робити?

Загубилися установчі документи підприємства. Що робити?Всі оригінали установчих документів підприємства обов'язково повинні зберігатися в надійному місці. Але нерідкі випадки, коли такі документи пропадають, губляться. Що ж робити в таких випадках, куди йти і як відновити такі документи?

Перше, що необхідно зробити - це звернутися в органи внутрішніх справ. Справа ця не з приємних, однак, без відповідної заяви Ваші документи не відновити.
Отже, необхідно подати заяву, складену в довільній формі про те, що були втрачені документи підприємства, і Ви просите підтвердити факт звернення в органи внутрішніх справ. Якщо заяву подає уповноважена особа за довіреністю, то до заяви обов'язково додається оригінал довіреності.

Звертатися з такою заявою краще за місцем реєстрації Вашого підприємства у найближче районне відділення міліції.
Органи внутрішніх справ протягом 10 робочих днів Вам видадуть довідку.
Другим етапом є звернення до державного реєстратора.
Отже, за місцезнаходженням реєстраційної справи (тобто там, де Ви реєстрували своє підприємство) засновник (учасник), директор або уповноважена особа за дорученням подає реєстратору такі документи:

  1. Заяву про втрату документів встановленої форми (скачати тут: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/file/text/14/f398711n190.doc).
  2. Документ, що підтверджує внесення плати за видачу дубліката – 17 грн.
  3. Документ, що підтверджує внесення плати за публікацію у спеціальному друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату оригіналів установчих документів – 51 грн.
  4. Довідка, видана органом внутрішніх справ, про реєстрацію заяви про втрату оригіналів установчих документів.
  5. Паспорт особи, що подає ці документи.
  6. Якщо документи подаються представником юридичної особи, надається документ, що засвідчує повноваження представника.

Державний реєстратор має право залишити без розгляду заяву про втрату оригіналів установчих документів, якщо заява оформлена з порушенням вимог, встановлених частинами першою та другою статті 8 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», або якщо до заяви не додаються вищеперелічені документи, або якщо до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій.

У ст. 8 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» визначаються обов'язкові вимоги до документів, які подаються державному реєстратору:

  1. Документи повинні бути викладені державною мовою.
  2. Якщо документи надсилаються державному реєстратору поштовим відправленням, справжність підпису заявника на реєстраційній картці (заяві, повідомленні) повинна бути нотаріально засвідчена.
  3. Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи, на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів має бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку.

Якщо реєстратор залишає заяву про втрату документів без розгляду Вам не пізніше наступного робочого дня видається (надсилається поштовим відправленням з описом вкладення) відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення заяви про втрату оригіналів установчих документів без розгляду.

Проте за відсутності підстав для залишення заяви без розгляду реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати її надходження вносить до Єдиного державного реєстру запис про втрату оригіналів установчих документів юридичної особи.

Потім, необхідно звернутися в архів реєстраційної служби з відповідною заявою для отримання дублікатів установчих документів. Протягом декількох днів Вам видадуть дублікати установчих документів.

На цьому все. Процедура не складна, але досить тривала. Тому, зберігайте установчі документи в безпечному місці і не втрачайте їх.

Юрист ЮК «Хільман і Партнери»
Катерина Худенко