e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

  • Головна
  • Прес-центр
  • Статті
  • Новий порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням

Новий порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням

Новий порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням13 травня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом».
Значні зміни вносяться в Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Згідно внесеним змінам до ст. 47 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» вказано, що для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа подає (надсилає) державному реєстратору:

  • Реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням (завантажити форму № 12 можна тут http://www.drsu.gov.ua/file/12842)
  • Пред'являється паспорт громадянина України;
  • Якщо документи подає уповноважена особа - довіреність на представництво інтересів.

Всі документи, подані державному реєстратору приймаються за описом, копія якого в день надходження документа видається (надсилається поштовим відправленням з описом вкладення) заявнику з відміткою про дату його надходження.

Державний реєстратор може залишити документи без розгляду, якщо:

  • документ подано за неналежним місцем проведення державної реєстрації припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності;
  • документ не відповідає вимогам Закону (ст. 8 Закону, чітко визначає вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору).

Якщо державний реєстратор залишає документи без розгляду - у день надходження документа він видає (надсилається поштовим відправленням з описом вкладення) відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення документів без розгляду разом з цим документом.

За відсутності підстав для залишення документів без розгляду державний реєстратор зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження цього документа внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та в той же день видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) повідомлення про внесення такого запису.

Ця процедура значно спрощує припинення своєї підприємницької діяльності особам, які більше не хочуть бути підприємцями, а саме пошуку кредиторів, проведення перевірок державними органами і отримання довідок від них про відсутність заборгованості, а так само подання інших додаткових документів.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом» набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

Якщо до набрання чинності вищевказаного Закону від фізичної особи - підприємця надійшла заява про припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, але не надійшла реєстраційна картка на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням, то державний реєстратор зобов'язаний не пізніше місяця з дня набрання чинності цього Закону заповнити реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням, внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) цього фізичній особі повідомлення про внесення такого запису.

Юрист ЮК «Хільман і Партнери»
Катерина Худенко