e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Спрощення перереєстрації компаній Криму

Спрощення перереєстрації компаній КримуУ зв'язку з такою складною ситуацією в країні і переходом півострова Крим іншій державі у багатьох кримських компаній виникає потреба в перереєстрації свого підприємства на материк.

Однак виникає питання, як це зробити? У даній статті описана детальна процедура проведення реєстраційної дії щодо зміни місцезнаходження юридичної особи, місцезнаходженням якого є Автономна Республіка Крим.

Процедура зміни місцезнаходження юридичної особи регулюється ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі - Закон).

 Згідно вищевказаної статті державному реєстратору необхідно подати (надіслати поштою) такі документи:

 1. Заповнена реєстраційна форма № 3 на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи. Важливо пам'ятати, що при подачі даної форми представником юридичної особи на КОЖНІЙ СТОРІНЦІ ВНИЗУ ФОРМИ № 3 необхідно написати фразу «Підпис представника засвідчую ПІБ, підпис та печатка директора».
 2. Примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін в установчі документи.
 3. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін в установчі документи.
 4. Оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів.
 5. Два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції.
 6. Документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін в установчі документи.
 7. Якщо документи подаються представником юридичної особи – подається довіреність.

Цей перелік документів є вичерпним. Державному реєстратору забороняється вимагати інші документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені Законом.

Нинішня проблема перереєстрації компанії полягає в тому, що згідно із Законом вищезазначені документи необхідно подавати тільки за місцем реєстрації юридичної особи.
Однак державні реєстратори, у зв'язку зі сформованою ситуацією в Україні, тимчасово не приймають документи і не можуть проводити жодних реєстраційні дії.

Вирішити дану проблему допоміг Наказ Мін'юсту від 14.03.2014 № 525/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичної особи та місця проживання фізичних осіб – підприємців».

Згідно вищевказаного Наказу зміни місцезнаходження юридичної особи, місцезнаходження якого є Автономна Республіка Крим і місто Севастополь, здійснюється державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції в областях та місті Києві.

Таким чином, перереєстрацію свого підприємства з Криму на материк можна здійснити в тому реєстраційному органі, куди хоче «переїхати» підприємство.

Зробити це можна наступним чином:

 1. Подати пакет документів, який передбачений ст. 29 Закону;
 2. Після проведення реєстраційних дій Ви отримуєте повідомлення від державного реєстратора про необхідність передачі реєстраційної справи на нове місцезнаходження юридичної особи;
 3. Така передача здійснюється шляхом видачі реєстраційної справи за зверненням представника юридичної особи під розписку про обов'язковість її подальшої передачі державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичної особи;
 4. Після отримання реєстраційної справи в Криму Ви передаєте цю справу державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичної особи.

На цьому перереєстрація Вашої компанії на нову адресу завершена.

Юрист ЮК «Хільман і Партнери»
Катерина Худенко