e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Що необхідно для будівництва будинку на своїй ділянці

Що необхідно для будівництва будинку на своїй ділянціОтже, Ви придбали земельну ділянку для будівництва будинку (присадибного, житлового, садового, дачного і т. д.).

ПЕРШЕ з чим Ви зустрінетесь – це оформлення необхідних документів на цю земельну ділянку. Для цього Вам необхідно отримати правовстановлюючі документи, а саме:

  • Державний акт на право власності на земельну ділянку, де обов'язково повинно бути зазначено цільове призначення цієї земельної ділянки (для забудови, для ведення садівництва, для дачного будівництва, для індивідуального житлового будівництва і т. д.).

АБО

  • Договір оренди земельної ділянки із зазначенням цільового призначення даної земельної ділянки.

ДРУГЕ, у разі, якщо Ви хочете побудувати будинок до 300 кв. м і не вище двох поверхів (не рахуючи мансарди) Вам необхідно отримати ряд документів дозвільного.

Отримання дозвільних документів на будівництво будинку можна розділити на два етапи.

Перший етап.

Звернутися у відповідний орган містобудування та архітектури (структурний підрозділ районної державної адміністрації, виконавчого комітету міської ради) і отримати будівельний паспорт забудови земельної ділянки.

Для отримання будівельного паспорта Вам необхідно подати такі документи:

  • Заява на видачу будівельного паспорта (форма такої заяви дана в Наказі від 05.07.2011 № 103 «Про затвердження Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки»);
  • Засвідчена в установленому порядку копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою.
  • Ескізні плани забудови (ескізний проект).

Ескізні плани забудови виконуються в довільній графічній і текстовій формі та містять інформацію про місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстаней до кордонів сусідніх земельних ділянок і розташованих на них об'єктів, інженерних мереж і споруд, і планів поверхів об'єктів з зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування і т. д.

Замовити ескізні плани забудови Ви можете в будь-якій проектній організації свого міста.

Вартість ескізного плану забудови залежить від місцевості, на якій буде будинок, а також від ескізу будинку, який Ви хочете побудувати. Точну ціну Вам, як замовнику, необхідно обговорювати з архітектором-проектувальником.

  • Проект будівництва.

Проект розробляється і включається в будівельний паспорт тільки при Вашому бажанні.

Після подачі всіх необхідних документів, уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність планів забудови земельної ділянки вимогам чинної документації на місцевому рівні, планированным рішень проектів садівничих і дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам та правилам і протягом 10 робочих днів, або видає Вам примірник будівельного паспорта, або дає відмову у видачі будівельного паспорта з відповідним обґрунтуванням.

Видача будівельного паспорта здійснюється на безкоштовній основі.

Другий етап.

Після отримання будівельного паспорта необхідно направити відповідне повідомлення в органи Державної архітектурно-будівельної інспекції, де реєструють будівельний паспорт.

Зареєстрований будівельний паспорт є підставою для виконання будівельний робіт.
Після цього, Ви на законних підставах можете будувати будинок Вашої мрії!

Юрист ЮК "Хільман і Партнери"
Катерина Худенко