e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Процедура розірвання шлюбу, укладеного у Великобританії (Частина І)

Процедура розірвання шлюбу, укладеного в Великобританії (Частина І)Розлучення (розірвання шлюбу) – офіційна процедура припинення шлюбу між подружжям у певних життєвих обставинах і ситуаціях.

Згідно ст. 104 Сімейного кодексу України підставами припинення шлюбу є смерть одного з подружжя або оголошення його померлим, а також розлучення (розірвання шлюбу). Подати на розлучення може як чоловік, так і дружина.

У наш час існує 2 варіанти розірвання шлюбу:

  1. Розірвання шлюбу через РАЦС.
  2. Розірвання шлюбу через суд.

У першому випадку процес розірвання шлюбу через РАЦС відбувається тоді, коли у подружжя немає дітей.
У другому випадку, якщо у подружжя є діти.

Звичайно ж, легше шлюборозлучний процес проходить по першому пункту. Хоча б із-за того, що шлюборозлучний процес приносить багато психологічних травм, які діти, на жаль, не завжди можуть перенести спокійно і врівноважено, як часто це переносять дорослі люди.

В яких випадках потрібен "апостиль"?

Більшість країн, включаючи і Україну, підписали міжнародний договір - Гаазьку Конвенцію від 5 жовтня 1961 р. Ця Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів.

Так, ст. 1 Конвенції передбачено: «ця Конвенція поширюється на офіційні документи, які були складені на території однієї з договірних держав і мають бути представлені на території іншої договірної держави». Такими документами є:

  1. Документи, які виходять від органів прокуратури, секретаря суду або судового виконавця;
  2. Адміністративні документи;
  3. Нотаріальні акти;
  4. Офіційні позначки, такі, як позначки про реєстрацію;
  5. Візи, що підтверджують певну дату; засвідчення підпису на документі, не засвідчений у нотаріуса.

Треба відзначити, що Конвенція не поширюється на документи, такі як документи, які відбуваються дипломатичними або консульськими агентами та адміністративні документи, що мають пряме відношення до комерційної чи митної операції.

Необхідно, щоб на апостилизированном документі був заголовок французькою мовою "Apostille" (Convention de la Haye du 5 octobre 1961)". Апостиль проставляється компетентним органом тієї держави, в якій документ був виданий. Апостиль засвідчує справжність друку/штампа, справжність підпису особи, яка підписала документ. Все це служить для скріплення документа. Про це свідчить ст. 3 Конвенції.

Повернемося до питання апостилизирования документа у Великобританії. Для проставлення апостиля необхідно подати оригінал документа, на якому проставляється апостиль. Також, необхідно надати наступні папери:

  1. Заповнену форму, яку Ви знайдете на сайті https://www.gov.uk/get-document-legalised («the legalisation application form»)
  2. Сторінку, яка підтверджує онлайн оплату послуг «Legalisation Office Foreign & Commonwealth Office», а також кур'єрських послуг.

Після виконаних процедур, Ви вкладаєте в конверт оригінал документа, на якому необхідно поставити апостиль, заповнену форму і сторінку-підтвердження оплати онлайн. В кінцевому підсумку Ви відправляєте листа за адресою:
The Legalisation Office
PO Box 6255
Milton Keynes
MK10 1XX

Після цього чекаємо апостельований документ для подальших дій, які застосовуються для розірвання шлюбу.

Юрист ЮК "Хільман і Партнери" Матковська Вікторія