e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Отримання свідоцтва про сплату Єдиного податку новоутвореної юридичної особи

Отримання свідоцтва про сплату Єдиного податку новоутвореної юридичної особиОдним з найважливіших етапів, з яким стикається особа, яка розпочинає підприємницьку діяльність є вибір системи оподаткування. В Україні існує дві системи оподаткування – загальна і спрощена.

Юридичні особи та фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування мають право займатися будь-яким видом діяльності, не забороненим законодавством, мати необмежену суму доходу та кількість найманих працівників.

На спрощеній системі оподаткування можуть бути як фізичні особи-підприємці, так і юридичні особи і вона містить деякі обмеження у видах діяльності, чисельності працівників і доходів суб'єктів підприємництва.

Одним з найбільш серйозних переваг спрощеної системи є те, що її платники не повинні сплачувати цілий ряд загальнодержавних податків і зборів. Власне, завдяки тому, дана система оподаткування і отримала назву спрощеною.

Спрощена система оподаткування регулюється Податковим кодексом України (глава 1 розділу XIV) та Наказом Міністерства Фінансів України про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік № 1675 від 20.12.2011.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання за місцем реєстрації підприємства повинен подати до Державної податкової інспекції заяву. Форму заяви можна завантажити з наказу Міністерства Фінансів України № 1675.

необхідно Подати заяву до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація юридичної особи. У разі якщо Ви не встигли подати цю заяву, Ви є суб'єктом господарювання, що перебуває на загальній системі оподаткування.

Якщо ж Ви не хочете перебувати на загальній системі оподаткування, Ви можете прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до Державної податкової інспекції не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Таке підприємство може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Заява подається за вибором платника податків в один із таких способів:

  1. особисто платником податків або уповноваженою на це особою, що діє на підставі довіреності;
  2. надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  3. засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, передбаченому законодавством.

Крім заяви, посадова особа Державної податкової інспекції також вимагає:

  1. Копію статуту підприємства.
  2. Копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
  3. Копію Свідоцтва про державну реєстрацію підприємства.
  4. Копію паспорта та ідентифікаційного коду засновника (директора).
  5. Копія договору оренди або купівлі-продажу приміщення/ділянки на якій знаходиться юридична особа.
  6. У разі якщо документи подає представник юридичної особи, то необхідно подати завірену печаткою підприємства довіреність.

При заповненні зазначеної заяви Ви можете зіткнутися з низкою питань.

У Вас можуть виникнути труднощі з вибором ставки єдиного податку при переході на спрощену систему оподаткування.
Розібратися в цьому Вам допоможе Податковий кодекс, а саме ст. 291.4, де є повний перелік і опис груп платників єдиного податку. Групи мають різні критерії відповідності для права перебування на спрощеній системі і відповідно, різні ставки єдиного податку.

Отже, після того, як Ви подали всі необхідні документи, податковий інспектор визначає дату видачі Свідоцтва про сплату Єдиного податку. Свідоцтво видається безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб'єктом господарювання заяви. Свідоцтво видається безстроково виключно суб'єкту господарювання або уповноваженій ним особі та не може передаватися для провадження господарської діяльності іншим особам.

Зареєстрованим в установленому законом порядку суб'єктам господарювання, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, Свідоцтво видається у день отримання органом державної податкової служби заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

Юрист ЮК "Хільман і Партнери" Худенко Катерина