e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Зміна місцезнаходження юридичної особи

У процесі створення юридичної особи будь-яка компанія стикається з необхідністю реєстрації юридичної адреси. Офіційно такого поняття як «юридична адреса» не існує, під цим поняттям розуміється «адреса місцезнаходження підприємства». Стаття 93 Цивільного Кодексу України визначає, що: «Місцезнаходження юридичної особи – це фактичне місце здійснення діяльності чи розташування офісу, з якого здійснюється щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснюється управління та облік».

На момент реєстрації компанії, юридичні особи повинні мати офісне приміщення, в якому переважно будуть знаходитися і здійснювати у ньому господарську діяльність. Якщо ж юридичні особи не мають можливості придбати офісне приміщення, або діяльність компанії не дозволяє постійно знаходитися в якомусь конкретному приміщенні, оптимальним рішенням буде оренда юридичної адреси.

Поговоримо конкретніше про зміну юридичної адреси.

Для цього Вам необхідні наступні документи:

  1. Заповнена РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи. (Затверджено Наказом Міністерства юстиції України "Про затвердження форм реєстраційних карток" від 14.10.2011 № 2178/5).
  2. Документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, – 51 грн. (Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців").
  3. Примірник оригіналу рішення засновників або уповноваженого ними органу про проведення змін до установчих документів юридичної особи. (Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців").
  4. Два примірники змін до установчих документів у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів (статут) у новій редакції, підписи яких засвідчені нотаріально. (Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців").
  5. Оригінал діючого статуту. (Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців").
  6. Документ, що підтверджує внесення плати за публікацію (у разі внесення змін до статуту, які пов'язані із зменшенням статутного фонду). (Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємця").
  7. Довіреність (якщо реєстраційні дії проводить Вами уповноважена особа).

У разі, якщо підприємство має якісь дозвільні документи, наприклад свідоцтво платника ПДВ, свідоцтво платника єдиного податку, інші свідоцтва і ліцензії, то такі документи також підлягають обміну на нове, відповідно до порядку одержання таких документів. Як правило, для таких обмінів встановлюються жорсткі терміни. Будьте уважні!

Пам'ятайте, що юридична адреса - це офіційне місцезнаходження фізичної (СПД) або юридичної (ПП, ТОВ, ВАТ) особи, що займається підприємницькою або господарською діяльністю.

Юридична адреса ТОВ або ВАТ є місцем розташування керівного органу, при цьому філії організації можуть розташовуватися за іншими адресами. У разі зміни місцезнаходження особи, повинні бути внесені зміни в установчі документи підприємства. Новий юридична адреса заноситься до Єдиного державного реєстру.

Юридична адреса фірми не завжди збігається з її реальним розташуванням. У такому випадку можуть виникнути проблеми з доставкою кореспонденції, наприклад листів або повідомлень з податкової інспекції. Зараз регулярно ведуться перевірки податковою міліцією з виїздом за адресами реєстрації підприємств. Відсутність юридичної особи за вказаною адресою може бути підставою для притягнення до адміністративної відповідальності, що може спричинити за собою фінансові санкції, анулювання свідоцтва платника ПДВ, постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.

Також, важливу роль у зміні юридичної адреси грає час. Слідкуйте за термінами подання вищевказаних документів! Головне - не пропустіть такі терміни, інакше ці документи можуть втратити свою законну силу.

 

Юрист ЮК «Хільман і Партнери»

Матковська Вікторія