e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

ЯК ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО СТАТУТУ, ЩОБ НЕ ПОЗБАВИЛИ СТАТУСУ НЕПРИБУТКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

ЯК ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО СТАТУТУ, ЩОБ НЕ ПОЗБАВИЛИ СТАТУСУ НЕПРИБУТКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇПостановою Кабінету Міністрів України № 440 від 13 липня 2016 встановлено, що некомерційні організації, які до 1 січня 2017 не привели свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, виключаються після 1 січня 2017 контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Податковим кодексом України визначено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, яка відповідає наступним вимогам:

 • створена і зареєстрована у порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
 • установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутку) або їх частки серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
 • установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування у дохід бюджету у разі припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання і асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;
 • внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ і організацій;
 • доходи (прибуток) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування витрат на утримання такої неприбуткової організації, реалізації цілей, завдань і напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Для реєстрації змін в установчі документи відповідно до вимог 4 частини 17 статті Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» необхідно підготувати наступні документи:

 1. Заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР).
 2. Примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, які вносяться до ЄДР.
 3. Реєстр осіб (учасників), які брали участь у засіданні уповноваженого органу управління юридичної особи (для громадських формувань та політичних партій)
 4. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту громадського формування при внесенні змін в ЄДР.
 5. Документ про сплату адміністративного збору (не подається, якщо статут не приводиться у відповідність із Законом України «Про громадських об'єднаннях»).
 6. Установчий документ юридичної особи в новій редакції.

Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи викладається в письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується головою і секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами).

Установчий документ викладається в письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується головою і секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами).

Справжність підписів на рішенні та установчому документі нотаріально засвідчується, крім громадських організацій і громадських спілок.

Громадські формування (громадські організації, громадські спілки, профспілки та їх підрозділи, структурні утворення політичних партій, організації роботодавців та ін) можуть подати документи для внесення змін в статути у наступні органи:

 • Головне територіальне управління юстиції в Одеській області;
 • Центри надання вторинної правової допомоги;
 • Центри надання адміністративних послуг.

Пройшовши процедуру приведення установчих документів у відповідності з податковим законодавством і Законом України «Про громадські об'єднання», Вам потрібно звернутися до контролюючого органу (податкової інспекції) з реєстраційною заявою форми 1-РН.

Рекомендуємо не відкладати в довгий ящик приведення установчих документів Вашої некомерційної організації відповідно до законодавства, так як не виконавши всі перераховані вище дії, такі організації не зможуть потрапити до нового Реєстру та автоматично стануть платниками податку на прибуток.