e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

ЯК ЗАКОННО ВІДКЛЮЧИТЬСЯ ВІД ЦЕНТРАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

ЯК ЗАКОННО ВІДКЛЮЧИТЬСЯ ВІД ЦЕНТРАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯРозпочався опалювальний сезон, і багато хто вже задумався, як заощадити на злеті в ціні опаленні. Ставлять теплові лічильники, утеплюють стіни... Але тепліше в квартирах і будинках не стає, а рахунки як і раніше космічні. І бажання «відрізатися» від центрального опалення стає все сильніше. Але як це зробити?

Згідно чинного законодавства, відключити від мереж централізованого опалення окреме приміщення в багатоквартирному житловому будинку неможливо, але якщо на такий крок підуть всі мешканці будинку, тоді є шанс. Також «відрізатися» від ТЕЦ може приватний житловий будинок. Але готуйтеся до того, що вам доведеться обгрунтувати своє рішення і зібрати масу дозволів, які комунальним службам давати не вигідно. Але трохи більше шансів «відрізатися» у тих, у кого просто немає договору з постачальниками послуг теплопостачання. Але про все по порядку.

Що говорить Закон

Питання відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання житлових будинків регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630  Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 № 169.

Всім будинком

Оскільки системи опалення та гарячого водопостачання будинку є спільною власністю всіх власників приміщень у багатоквартирному будинку, то власник окремого приміщення не має права самовільно змінювати ці системи та здійснювати відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання оскільки переобладнання системи опалення призводить до розбалансування внутрішньобудинкової системи опалення, яка відноситься до інженерної системи будинку як цілісного майнового комплексу. Згідно з вимогами відповідних будівельних норм при проектуванні будинку, в якому передбачається централізоване теплопостачання, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно пов'язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньобудинкової системи в цілому. Будь - яке втручання в неї шляхом зміни гідравлічного опору (від'єднання від системи централізованого опалення) погіршує роботу системи загалом, чим порушує права інших мешканців

Куди писати

Для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення власники повинні звернутися до відповідної Комісії органу місцевого самоврядування або місцевого органу виконавчої влади з письмовою заявою про відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. У заяві повинні бути вказані причини відключення. Багатоквартирному будинку також необхідно додати копію протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від зазначених мереж та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Таке рішення має бути підтримане всіма власниками приміщень у житловому будинку! Якщо власник квартири відсутній, за нього може дати згоду уповноважена особа.

Чого чекати

Комісія, яка збирається не рідше 1 разу в місяць, розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми розвитку систем теплопостачання населеного пункту. Після вивчення наданих документів, Комісія в місячний термін приймає рішення про відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. При цьому комісія буде враховувати, чи зможуть комунальні служби постачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону технічно забезпечити новий індивідуальний вид опалення, який був запропонований вами. Тут потрібні дозволи газо-, водо - і электропостачальників.

Якщо комісію задовольнять всі зібрані мешканцями документи та дозволи, доведеться розробляти проект індивідуального теплопостачання і відключення від теплоцентралей і гарячої води. Комісія запропонує мешканцям список організацій, до яких необхідно буде звернутися.

У разі відмови в дозволі на відключення теплоцентралей, теоретично можна оскаржити питання в суді. Але на практиці суди вкрай рідко вирішують питання на користь власників будинку. Завжди знайдеться чимало документальних доказів проти мешканців.

Хоча на сьогоднішній день фактично неможливо притягнути до кримінальної або адміністративної відповідальності мешканця, який без відповідного дозволу самостійно відключився від центрального теплопостачання. Але при цьому «Теплокомуненерго» буде продовжувати нараховувати плату тим, хто відключився від мережі опалення.