e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

ТВЕРЕЗИЙ, СЛУХНЯНИЙ І ФОТОГЕНІЧНИЙ ВОДІЙ: ОГЛЯД НЕДАВНІХ НОВОВВЕДЕНЬ ДЛЯ АВТОМОБІЛІСТІВ

Тверезий, слухняний і фотогенічний водій: огляд недавніх нововведень для автомобілістівЗдавши на права, багато водії залишають в пам'яті тільки ту редакцію ПДР, яка була на момент здачі іспиту, а про внесені зміни можуть дізнатися вже за фактом порушення правил. В цьому році кардинальних змін у «дорожнє законодавство» не вносили, на червоний як їхати не можна, але деякі нововведення все ж варті уваги.

«Листи щастя» завтрашнього дня

Процес запуску системи автоматичної фіксації порушень ПДР, про яку теж вже давно говорять, відклали на наступний рік. Вона повинна була запрацювати з 1 липня по всій країні, але на реалізацію прогресивної задумки просто не вистачило грошей.

До того ж, в Європі, за прикладом якої планується впровадження відеофіксації порушень Правил дорожнього руху, система застаріла, так як працює за стандартами 1991 року, і в 2017 році європейці мають намір впровадити нові стандарти, які планується застосовувати і у нас.

Чому не купити дешеву стару апаратуру? Тому, що вона буде створювати помилкові спрацьовування, надсилаючи «листи щастя» з-за технічної помилки. Водії не будуть їй довіряти, а які вчинили порушення, все одно будуть відстоювати свою правоту в суді.

Патруль замість ДАІ

Патрульні вже давно замінили дільничних, міліцію та ДАІ, але багато водіїв і досі вважають, що патруль не має права зупиняти автомобілі, тому що в ПДР мова йде тільки про інспекторів ДАІ. А патруль може, і не підпорядкування, в даному випадку, може стати серйозною проблемою для водія.

Незнання закону не звільняє від відповідальності за його порушення. Щоб цей принцип права не став для вас проблемою, давайте розглянемо випадки, коли поліцейський все-таки може зупинити ваш автомобіль. Законних прав у патрульній поліції для зупинки ТЗ всього дев'ять:

 1. Якщо водій порушив Правила дорожнього руху.
 2. Якщо є очевидна технічна несправність транспортного засобу.
 3. Якщо є інформація про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до створення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація про те, що ТЗ або вантаж можуть бути об'єктом чи засобом створення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення.
 4. Якщо транспортний засіб знаходиться в розшуку.
 5. Якщо необхідно опитати водія чи пасажирів про обставини того, що сталося ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони могли бути.
 6. Якщо необхідно залучити водія для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським, або як свідка при оформленні протоколів про адмінпорушення або матеріалів, що стосуються ДТП.
 7. Якщо уповноважений орган влади прийняв рішення про заборону або обмеження руху.
 8. Якщо спосіб кріплення вантажу на ТЗ створює небезпеку іншим учасникам дорожнього руху.
 9. Якщо порушений порядок використання на ТЗ спеціальних світлових або звукових сигналів.

Відповідно до статті №35 «Закону про Національну поліцію», при зупинці автомобіля, поліцейський зобов'язаний проінформувати водія про конкретну причину зупинки та роз'яснити підстави. В інших ситуаціях поліцейський не може вимагати зупинити автомобіль.

Автомобільний сухий закон

Закон №1446-VIII «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» було опубліковано 27 липня 2016.

Нові заходи відповідальності для любителів їзди «напідпитку» чи «під кайфом», в тому числі і під дією препаратів, що знижують увагу або реакцію, обговорювали на кожному кроці. З моменту публікації закону фраза «Ти нові штрафи бачив?» стала майже універсальною відповіддю на пропозицію випити навіть у пішоходів (з переляку).

Міра покарання дійсно відрізняється від усього, що було раніше, і тепер ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює, що:

 • При першому порушенні, тобто управлінні транспортним засобом під дією алкоголю, наркотичних чи медичних препаратів, що знижують увагу та реакцію, замість колишніх 3 400 грн. доведеться сплатити штраф у розмірі 10 200 грн. і розлучитися з «правами» на рік.
 • Якщо ж протягом року водій без «прав» умудриться якимось дивом сісти за кермо, та ще й у нетверезому стані - його чекають суцільні позбавлення: фінансові, у вигляді штрафу розміром 20 400 грн., водійських прав, на цей раз вже 3. Ну, а як «бонусу для постійних клієнтів» – вилучення автомобіля!
 • Але якщо водій проявить диво вправність, спритність рук, винахідливість та іншу магію, пробравшись за кермо п'яним і в третій раз… то штраф 40 800 грн. і позбавлення «прав» на 10 років мають остаточно напоумити його встати на шлях тверезості! Акція «Подаруй автомобіль державі» діє і на цьому етапі!

Відмова від проходження тесту на наявність в організмі алкоголю або препаратів, що знижують реакцію, тобто відмова «дихнути в трубочку» або здати кров на аналіз зірве «джек-пот» - фактично законодавець встановив, що відмовився від проходження тесту або аналізу вважається п'яним і несе відповідальність за відповідною частиною статті 130 в залежності від кількості «влучень» протягом року.

Норма алкоголю в крові водія – 0,2 проміле, тобто пити не можна. Зовсім не можна! Так викиньте всі таблиці про те, скільки можна «ужити» і за скільки це «вивітриться», а краще подумайте яку небезпеку несе п'яний водій для пішоходів, пасажирів і самого себе.

Не ризикуйте, сідаючи за кермо п'яним – штрафи штрафами, а життя-безцінне!